Sprzęt do fizykoterapii jak kupować najprzydatniejsze do naszego gabinetu w dobrych cenach?

Na samym początku należy wyjaśnić czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która używa działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była korzystna należy mieć specjalistyczne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie złamań czy innych urazów. Aparaty do fizykoterapii pomogą nam nie tylko zredukować dyskomfort, jednak także w szybki sposób przywrócić formę fizyczną. Zabiegi ze względu na model zastosowanego sprzętu do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 i zjawiska fizyczne możemy podzielić na:

  • Aparaty do fizykoterapii wykorzystujące wiązki lasera. Użytkowane są zwykle, aby zmniejszyć dolegliwości bólowe po zerwaniach ścięgna czy złamaniach. Naświetlanie laserem bardzo korzystnie oddziałuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia bóli reumatoidalnych. Laser przekazywany jest wprost na bolące obszary. Pacjent dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Używane tu pole magnetyczne jest słabej częstotliwości. Czas zabiegu to jakieś 30 minut. Używany jest głównie w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa dobrze na nasz system immunologiczny oraz oddziałuje na ograniczenie dyskomfortu. Chory kładzie się na leżance, nad którą przenoszony jest specjalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W okresie zabiegu pacjent nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii który jest także wykorzystywany poprzez wykorzystanie prądu galwanicznego. W okresie zabiegu diody przykładane są na bolących miejscach u pacjenta. Muszą one być ułożone na wilgotnym waciku, aby zwiększyć przechodzenie prądu. Używany prąd to około 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Używana jest zwykle do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Pomaga ona także na obniżenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w okresie którego klient odczuwa małe mrowienie. Po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, który w czasie kilkunastu godzin wchłania się.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To specjalna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są stosowana na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która działa z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem potocznie nazywane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w okresie tego zabiegu to choćby -176 stopni Celsjusza. Stosowane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować odczucia bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane potocznie Sollux. Stosuje on lampę z oświetleniem podczerwonym, która naświetla wskazane punkty na naszej skórze. Czas trwania zabiegu to jakieś 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii idealnie sprawdzają się przy problemach skórnych, naświetlaniu zatok przynosowych i w czasie leczenia różnego typu skręceń.

Jak rozumiemy sprzęt do fizykoterapii pełni dużą rolę w profesjonalnym także natychmiastowym leczeniu. Dlatego urządzając swój gabinet winniśmy kupić aparaty do fizykoterapii dobrej jakości, który nam i pacjentom będą służyły poprzez lata.