Jak wybrać stół do masażu , aby jakość do naszego gabinetu była wyjątkowo atrakcyjna?

Każdy kto chce prowadzić swój gabinet rehabilitacyjny powinien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim zarabiać przez mnóstwo lat również jest on potrzebnym wyposażeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby nabyć dobre stoły do masażu, muszą mieć one prawidłową budowę i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również chorym. Każdy spośród nich posiada wady jak i plusy więc jego nabycie powinno być przemyślany. Im większe umiejętności rehabilitanta, tym stół do masażu będzie musiał spełnić określone warunki. Na wstępie winniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeżeli tylko w naszym gabinecie, to powinno się zakupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym wypadku nie jest dość ważna. Powinno się tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w gabinecie działa więcej niż jeden fizjoterapeuta. Stoły do masażu mobilne muszą wyróżniać się przede wszystkim niewielka wagą. Twoi klienci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Dlatego jego masa jest tutaj niezmiernie ważna. Ważne jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, zapakować w poręczną torbę i łatwo przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą wyjątkowo bezpieczne i wygodne, ale będzie nam je trudno przewieźć. Zatem kupując konkretny model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu zrobione z drewna czy aluminiowe?
Aluminium jest o jakiś 10% lżejsze, więc takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one również wytrzymałe na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy spotkać w SPA. Posiadają ładny, ponadczasowy wygląda, który doskonale wpasuje się w pomieszczenie eleganckie, lecz również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć spora waga.

Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego miejsca może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie powinno się wspomnieć, że potrafimy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, która jest najmniej wygodna, jednak stoły są dużo tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za zagłówkiem, albo występuje w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona niesłychanie wygodna, ale również najdroższa. Dzięki niej możesz łatwo regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Dużą zaletą jest również możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych spraw. Pamiętajmy o jednej prawdzie im dłuży stół do masażu tym lepiej. Zwykle mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być również wygodna dla użytkownika, aby swobodnie na nim leżał także w okresie masażu nie przesuwał się na boki. Stoły do masażu występują w kilkunastu konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Dlatego nasz wybór winien być skrupulatnie przemyślany.