Jak dobrze dobrać stół stacjonarny do rehabilitacji, aby spełniał nasze wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze wyposażenie w pracy fizjoterapeutów. Używane są głównie w okresie rehabilitacji po operacjach. Możemy na nich przeprowadzić zabiegi terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, który będzie niezmiernie nam odpowiadał i który będzie dostosowany do sposobu wykonywanych terapii. Warto zatem poznać atuty oraz minusy, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku należy ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie tylko w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do klientów.
Możemy tu wyselekcjonować dwie główne kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, posiada wiele funkcji. Ale jest on o wiele bardziej komfortowy dla pacjenta i specjalisty. Jeśli pracujesz wyłącznie w gabinecie będzie to najidealniejszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej komfortowy dla pacjenta. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym praktycznie potrafisz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, doskonale sprawdzają się w wypadku fizjoterapeutów, którzy prowadzą zabiegi domowe.

Stół stacjonarny do masażu winien mieć także możliwość regulacji wysokości. Jest to niesamowicie znaczące w wypadku rehabilitanta, który musi posiadać odpowiednio ustawioną wysokość do pracy z chorym. Działa to na pozytywniejszą jakość pracy, ale też na skuteczniejszą pracę z chorym.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy model stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości dokonuje się za pomocą specjalnej korby, która zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W momencie pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i położenie pacjenta. Dlatego jest on mało polecany do nowych gabinetów fizjoterapeutycznych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości.

Ma on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego typy stołu jest w pewnym znaczeniu „ ugodą” dla pacjenta i lekarza.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one zazwyczaj kupowane przez kliniki i nowoczesne gabinety. Cieszą się sporym zaciekawieniem. Za pomocą pilota pozwala na dobrą oraz błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją też łatwo obniżać w czasie pracy z pacjentem bez najmniejszego problemu. To jaki stół stacjonarny do masażu zamówimy uzależnione jest też od kwoty, którą dysponujemy. Sporo z nich potrafimy dostać w zwykłej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak również obiciem. Materiały użyte w standardowej wersji są mniej trwałe oraz ich gama kolorystyczna jest dużo mniejsza. Jak potrafimy stwierdzić wybór jest niewątpliwie ogromny. Najlepiej jeśli dobierzemy taki, który spełni nasze oczekiwania. Praca dla nas i klienta będzie przyjemna.